Batony dla sportowców w Częstochowie

Batony dla sportowców w Częstochowie

Właściwa dieta ma ogromne znaczenie dla efektywności treningów i zachowania równowagi organizmu. Jej ważnym wsparciem są batony dla sportowców, które są formą szybkiej, kalorycznej przekąski. Dostarczają niezbędnych składników kiedy nie można zjeść normalnego posiłku.

W naszej ofercie można znaleźć najsmaczniejsze i najlepsze batony dla sportowców, idealne dla każdego, a szczególnie dla osób trenujących. Zawierają one składniki o wysokiej przyswajalności, co sprawia, że szybko dodają energii i uzupełniają deficyty ważnych substancji w organizmie.

Skład typowego batona proteinowego

Baton proteinowy to przekąska zawierająca przede wszystkim białko – zwykle od 26% do 47%. Pozostałe składniki to cukry proste, tłuszcze, konserwanty i inne składniki wypełniające. Białko w batonach proteinowych może mieć różne postacie – izolatów, hydroizolatów czy kazeiny.

Batony proteinowe w niewielkiej objętościowo przekąsce zawierają praktycznie tyle potrzebnych trenującym substancji, co pełnowartościowy posiłek. Duża zawartość białka, wspartego przez cukry i tłuszcze, pozwala szybko przywrócić sobie energię bądź zastąpić posiłek gdy nie można go zjeść.

Zalety batonów proteinowych

Największą zaletą batonów proteinowych jest ich skład. Jest on tak dobrany, by w ramach niewielkiego posiłku dostarczyć sobie ważnych składników gdy nie można przyjąć ich w formie pełnowartościowego posiłku. Jest to niezwykle wygodne, zwłaszcza w niektórych sytuacjach.

Skład batonów proteinowych jest tak opracowany, że szybko dodają one energii, na przykład po treningu. Można po nie sięgnąć gdziekolwiek, są więc znakomitym zastępstwem posiłku. Zawierają wysoko przyswajalne białko w odpowiednio dobranej formie i są bardzo sycące.

Czy batony proteinowe pozwalają schudnąć?

Po batony proteinowe chętnie sięgają nie tylko osoby trenujące, ale też będące na dietach odchudzających. Baton może zastąpić posiłek. Dostarcza duże ilości białka, a stosunkowo mało węglowodanów i innych tuczących składników, jest więc świetnym zastępstwem dla kalorycznych potraw.

Batony proteinowe mogą odchudzać, gdyż białko pomaga spalać łuszcz. Z tego powodu chętnie sięgają po nie sportowcy, którzy chcą redukować tkankę tłuszczową i wspomagać rozrost masy mięśniowej. Osoby odchudzające się zaś za pomocą batonów proteinowych mogą przyspieszać spalanie tłuszczu.

Kiedy jeść batony wysokobiałkowe?

Sięganie po batony wysokobiałkowe jest polecane zwłaszcza wtedy, gdy nie ma możliwości zjedzenia normalnego posiłku. Szybko dostarczają energii i uzupełniają deficyty ważnych składników, na czele z białkiem. Można je też wybierać jako zamiennik posiłków na diecie odchudzającej.

Spożywanie batonów proteinowych daje wiele korzyści, ale trzeba pamiętać, by nie jadać ich zbyt często. Warto po nie sięgać gdy potrzebuje się na szybko uzupełnić poziom energii. Nie mogą być jednak zamiennikiem zdrowej diety, ważnej przy trenowaniu i odchudzaniu.

Zapraszamy do naszego sklepu stacjonarnego na terenie Częstochowy

Stosowanie batonów proteinowych to dobry pomysł, ale tylko jeśli są to produkty wysokiej jakości. Dobre batony mają krótki skład i zawierają duże ilości białka oraz mało tłuszczów i cukrów. W naszym sklepie w Częstochowie można znaleźć tylko najlepsze batony wysokobiałkowe, zapraszamy więc serdecznie.

MUSCLE POWER w Częstochowie ➡ wyświetl wskazówki dojazdu ➡ link